ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Święto Szkoły

Tradycją naszej szkoły jest Dzień Patrona (obchodzony zawsze w rocznicę śmierci Marii Konopnickiej) połączony ze Świętem Szkoły. To równocześnie niezwykły dzień, w którym nowi uczniowie zostają włączeni do szkolnej wspólnoty. 8 października 2018 r. ślubowanie złożyli uczniowie klasy czwartej oraz siódmej.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od oddania hołdu naszej patronce – przed tablicą w holu szkoły odbyła się uroczystość, podczas której m.in. zostały złożone kwiaty.

Piękną i wzruszającą Mszę św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawował Ks. Jarema Sykulski , Moderator Miasta Suwałk. Panu Bogu i Jego Opiece oddaliśmy całą naszą szkołę, nasze radości i troski. Za oprawę liturgiczną odpowiadała sama młodzież, która przygotowała asystę ministrancką, czytania, śpiewy i procesję z darami.

Z ogromną radością przyjęliśmy obecność wielu znakomitych gości, którzy chcieli dzielić z nami radosne świętowanie.

Lilianna Zielińska – w imieniu Pana Ministra Jarosława Zielińskiego – przekazała serdeczne gratulacje i życzyła szkole, by kontynuowała chlubne tradycje, których symbolem jest Gimnazjum im. Marii Konopnickiej.

W imieniu Pani Kurator Oświaty równie serdeczne gratulacje przekazała Pani Bożena Obuchowska, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oswiaty w Suwalkach. Podkreśliła wspaniałe osiągnięcia i niekonwencjonalne przedsięwzięcia, o których można tak często usłyszeć. Jednocześnie życzyła podobnych osiągnięć nowej Szkole Podstawowej.

Pan Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz dołączył się do gratulacji. Zaznaczył, że szkoła osiąga imponujące wyniki. – Jestem spokojny o przyszłość Szkoły Podstawowej, która idzie śladami Gimnazjum im. Marii Konopnickiej – podkreślił. Wyraził radość z faktu istnienia takich szkół w naszym mieście, a uczniom życzył świetlanej przyszłości.

Serdeczności nie szczędził także Ks. Proboszcz Jarema Sykulski, który zwrócił uwagę na rolę tak wyjątkowego dnia w życiu każdego ucznia. Moment podniosłego ślubowania jest zarazem zobowiązaniem do tego, by tego ślubowania dotrzymać w przyszlości.

Pani Wiceprezydent Miasta Ewa Beata Sidorek w podobnym duchu – na ręce Pani Dyrektor Jadwigi Orłowskiej – złożyła swoje życzenia wspólnocie szkolnej. Podkreśliła, że zawsze zachwyca ją młodzież i dlatego życzyła jej, by nauka nie była obowiązkiem, ale radosną przygodą.

Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska z ogromną życzliwością i serdecznością dziękowała zarówno przybyłym gościom, jak też obecnym uczniom, ich bliskim i absolwentom. Nie zapomniała także o Radzie Pedagogicznej. Podczas uroczystości przedstawiła przedstawiła najważniejsze osiągnięcia szkoly za miniony rok szkolny. Pogratulowała uczniom oraz podziękowała ich nauczycielom.

Tagi: , , , ,
Skip to content