KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2005/2006

W GIMNAZJUM IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH

   Kiedy rozpoczynaliśmy naszą przygodę 1 września 2005 r. nie mogliśmy niczego przewidywać. Szybko okazało się, że Gimnazjum im. Marii Konopnickiej to szkoła, w której nie tylko wytężona nauka, to również miejsce szczególnych więzi. Chociaż radość z nadejścia wakacji niemal uskrzydlała do snucia planów na najbliższy czas, to trudno było sobie wyobrazić, że na tak długo trzeba będzie się rozstać z ukochaną szkołą i klasą.

   22 czerwca 2006 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkaliśmy się na wyjątkowej Mszy św., która w całości została przez nas przygotowana. Chłopcy zajęli się Liturgiczną Służbą Ołtarza, piękną procesją z krzyżem, dziewczęta przygotowały i przyniosły do ołtarza nasze dary. Czytania i śpiewy należały do rodziców, którzy wywiązali się z tego zadania bardzo sumiennie.

   W szkole  odbyła się część oficjalna. Najpierw był krotki montaż słowno -  muzyczny. Potem długie wręczanie nagród i wyróżnień. Otrzymali je zarówno uczniowie, jak też rodzice. Miłą niespodzianką tego spotkania było specjalne wydanie naszego pisma "GMK", do którego dołączyliśmy płytę Genialnej Młodej Kapeli! A kiedy mieliśmy już świadectwa spotkaliśmy się ze sobą na części "nieoficjalnej".

powrót na stronę główną