UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2006/2007

W GIMNAZJUM IM. MARII KONOPNICKIEJ W SUWAŁKACH

    4 września 2006 r. już po raz drugi odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. W murach Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach naukę rozpoczęła kolejna klasa.

    Uroczystość zgromadziła blisko sto osób: uczniów, ich rodziców, rodzin i przyjaciół, nauczycieli... W wypełnionej sali panowała niemal rodzinna atmosfera, pełna wzajemnej życzliwości i odczuwalnego wzruszenia. Nowy rok szkolny wzbudza nadzieje i jest doskonałą okazją do kontynuowania nauki pośród życzliwych ludzi.

    Najpierw - o godz. 16.30 spotkaliśmy się na wspólnej Mszy św. w pięknym wnętrzu kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. I tym razem nie zawiedli nasi chłopcy, zarówno z klasy I jak i II, w rekordowej ilości pełniąc Liturgiczną Służbę Ołtarza. Ks. Kanonik Jerzy Zawadzki nie ukrywał, że cieszy się z każdego sukcesu szkoły i będzie otaczał modlitwą nasze Gimnazjum. Zachęcał do otwarcia się na działanie Ducha Świętego, który ma moc przenikać serca i umysły.

    Kolejnym ważnym punktem programu była uroczysta inauguracja roku szkolnego 2006/2007. Całość prowadził Pan Prof. Edward Dec. Podniosłym momentem było z pewnością wprowadzenie pocztu flagowego (w składzie: A. Panasiewicz, J. Lorek, G. Dec) oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Jak zwykle nie obyło się bez wystąpienia Pani Dyrektor Jadwigi Orłowskiej, która powitała zebranych i skierowała szereg ciepłych słów pod adresem uczniów i ich rodziców.

Z kolei gość honorowy, który dwa dni wcześniej otrzymał zaszczytny tytuł Suwalczanina Roku, czyli Ks. Jerzy Zawadzki, odniósł się do faktu istnienia już drugi rok naszego gimnazjum. Uznał to za ważny element oświaty na terenie Suwałk. Podkreślał, że jest to placówka elitarna, pełniąca wyjątkową misję. Wyraził też przekonanie, że wysoki poziom nauczania i doskonała opieka wychowawcza są gwarancją sukcesu uczniów. Życzył, by rok był udany i by Gimnazjum poszerzało swoją ofertę.

   Zebrani na auli naszego Gimnazjum mogli poznać najbliższe zamierzenia szkoły oraz spotkać się z nauczycielami. Jednak najważniejszym punktem tej części spotkania była pierwsza lekcja w tym roku szkolnym - spotkanie ze swoim wychowawcą.

 

powrót na stronę główną