Agnieszka Frączek – znana polska poetka, językoznawca i autorka zabawnych, pełnych językowych zabaw książek dla dzieci, zawsze potrafiła rozbudzić w najmłodszych miłość do słowa. Jej wiersze, charakteryzujące się niezwykłą lekkością, humorem i językową finezją, stały się inspiracją dla utalentowanych recytatorów z całego miasta podczas II Miejskiego Konkursu Recytatorskiego.
Z ogromną radością informujemy, że nasze uczennice stanęły na wysokości zadania i wywalczyły miejsca na podium w tym prestiżowym wydarzeniu, które odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Zuzanna Protasiewicz z klasy 3 oczarowała jury swoją interpretacją, zdobywając zaszczytne II miejsce. Tuż za nią, z brązowym medalem, uplasowała się Karolina Leśniewska z klasy 2, która również zachwyciła swoim recytatorskim talentem.
Konkurs miał wyjątkową oprawę, gdyż zaszczycił go swoją obecnością wyjątkowy gość – sama Agnieszka Frączek! Autorka nie kryła podziwu dla młodych talentów, wielokrotnie podkreślając niezwykle wysoki poziom artystyczny wszystkich prezentacji.
Nasze małe mistrzynie słowa przygotowywały się do konkursu przez wiele tygodni, szlifując dykcję, pracując nad interpretacją i odkrywając wraz z nauczycielami językowe skarby ukryte w poezji Agnieszki Frączek. Ich ciężka praca i zaangażowanie przyniosły wspaniałe owoce.
Gratulujemy naszym utalentowanym recytatorkom i ich opiekunom tego wspaniałego sukcesu! Trzymamy kciuki za kolejne artystyczne wyzwania i jesteśmy przekonani, że to dopiero początek ich przygody z poezją i sceną. Mamy nadzieję, że inspirujące spotkanie z Agnieszką Frączek oraz doświadczenie zdobyte podczas konkursu pozostaną w ich pamięci na długie lata i zaowocują kolejnymi sukcesami.
Dziękujemy również organizatorom za stworzenie naszym uczennicom możliwości zaprezentowania swoich talentów oraz rodzicom za nieocenione wsparcie i motywację.