ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Dzień Dziecka z językami obcymi

Dzień Dziecka w naszej szkole jest zawsze niezwykłym wydarzeniem. Również i w tym roku jednym z elementów obchodów był Dzień Języków Obcych. Chociaż nazwa brzmi poważnie, to w rzeczywistości jest to fantastyczna podróż przez wiele krajów i kontynentów. Tym razem uczniowie zabrali nas na wycieczkę do słonecznych Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji,Francji, Turcji i Japonii.
Każda klasa, w drodze losowania, otrzymała do przygotowania różne państwa. Ich zadaniem było w dowolny sposób, używając fantazji i wyobraźni, przedstawić najważniejsze informacje, jak i ciekawostki dotyczące poszczególnego kraju. Trzeba przyznać, że kreatywność uczniowska nie znała granic. W każdej sali lekcyjnej mogliśmy niemal namacalnie poczuć atmosferę i odmienność wylosowanego państwa. A poźniej, już na szkolnej auli, odbyły się niezwykle interesujące prezentacje. Jakby tego było mało, można było samemu spróbować specjałów, charakterystycznych dla różnych kuchni.
Organizatorzy byli pod wrażeniem zarówno wysiłku włożonego w przygotowanie całego dnia, jak też wspaniałej atmosfery. W tej niecodziennej scenerii, obradujące jury, nie miało łatwego zadania. Musiało bowiem rozstrzygnąć, które państwo zostało przygotowane najlepiej. W tym roku – po raz pierwszy – również publiczność miała okazję, aby wybrać najlepszą prezentację.
O naszym Dniu Języków Obcych informowało suwalskie Radio 5. Zachęcamy do zapozania się z relacją: https://radio5.com.pl/2023/06/podroze-bez-wychodzenia-ze-szkoly/

Tagi: , ,
Skip to content