ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Dzień Papieski w naszej szkole

Fenomen Jana Pawła II trwa nadal w sercach wdzięcznych Polaków. Chociaż mija już ponad 40 lat od powołania go na tron Piotrowy, pamięć o tamtych wydarzeniach wciąż jest żywa. Uczniowie naszej szkoły postanowili powrócić w tym roku do chlubnej tradycji Pokolenia JP2, które jeszcze kilka lat temu organizowało szkolne obchody Pontyfikatu Jana Pawła II.

Tegoroczne obchody poprzedziły okolicznościowe lekcje poświęcone Ojcu świętemu, w wielu klasach zawisly okolicznościowe gazetki ścienne. Również na głównym holu pojawiła się wystawa w papieskim kolorze bieli i żółci.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia i przypomnienia biografii Karola Wojtyły. Pomogła nam w tym m.in. piosenka Magdy Anioł, którą wspólnie śpiewała cała wspólnota szkolna: – Nie ma lepszego od Jana Pawła II. Ponieważ papież był poetą, nie mogło zabraknąć także poetyckiej refleksji w wykonaniu uczniów dwóch klas. Mogliśmy wysluchać wywiadu na zywo, jaki przeprowadziła Redaktr Naczelna szkolnego pisma ze specjalnym wysłannikiem w Watykanie. Na zakończenie tej części, ubogaconej pięknym muzycznym koncertem,  obejrzeliśmy film przybliżający papieskie nauczanie.

Następnie wyruszyliśmy ulicami miasta, wraz z pocztem sztandarowym, pod pomnik Jana Pawła II., przy którym stanęła harcerska warta. Dzięki Ks. Marcinowi mogliśmy ponownie wrócić do głębokich myśli Papieża i skupić się na wspólnej modlitwie. Po Litanii do św. Jana Pawła II delegacje wszystkich klas złożyły pod pomnikiem kwiaty i zapaliły znicze. Na zakończenie otrzymaliśmy błogosławieństwo i powróciliśmy do szkoły.

Piękna pogoda była z pewnością znakiem obecności Jana Pawła II – zauważył jeden z nauczycieli. Z pewnością obchody rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową pozwoliły lepiej przeżyć swoją wiarę, poczuć więź z naszym wielkim Rodakiem, jak też zrozumieć najnowsze ojczyste dzieje.  

Tagi: , , , ,
Skip to content