ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

„Finansoaktywni” znów w akcji!

Najpierw była lekcja poświęcona podatkom. To z niej wynikła potrzeba zorganizowania debaty poświęconej tej złożonej problematyce. A wszystko w ramach programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.
Zorganizowana przez nas debata odbyła się 11 maja 2017 r., a zaszczycili ją swoją obecnością znakomici goście: Pani Jadwiga Dzietczyk – Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Suwałkach, Pani Lilianna Zielińska – reprezentująca Pana Posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego, Pani Emilia Sadłowska – Asystent głównego księgowego w firmie ZTH Cerambud, Pani Regina Renowicka – Nauczycielka Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa. To dzięki naszym gościom mogliśmy bliżej zrozumieć, czym są podatki, na co są przeznaczone, po co są pobierane, jak to wygląda w praktyce. Najważniejsze, że nie była to sucha teoria, nie zabrakło wielu życiowych przykładów.
Grupa uczniów biorących udział w programie edukacyjnym – Mateusz Szymczyk, Piotr Kowalczyk, Gabriela Szymczyk nie tylko prowadzili całą debatę, ale również przygotowali specjalne wystąpienia oraz prezentację multimedialną.
Na zakończenie owocnego spotkania odbył się III Szkolny Konkurs Wiedzy o Podatkach, do którego przystąpili uczniowie ze wszysktich klas w szkole.

Skip to content