ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

II Suwalski Historyczny Bieg na Orientację im. Anieli Wysockiej

Nasza szkoła w piątek 25 maja wzięła udział w II Suwalskim Historycznym Biegu na Orientację im. Anieli Wysockiej. Wydarzenie miało na celu uczczenie pamięci zaginionych w Obławie Augustowskiej z lipca 1945 roku – największej zbrodni dokonanej na Polakach po II wojnie światowej, nazywaną niekiedy „Małym Katyniem”. Patronką Biegu jest Łączniczka Suwalskiego Obwodu Armii Krajowej, która w wieku 17 lat, tak jak blisko 2000 innych osób została ofiarą tej zbrodni. Bieg na orientację jest niebanalnym sposobem na rozpowszechnienie wśród młodzieży wiedzy związanej z zdarzeniami z nie tak odległej historii regionu.

W tym roku Szkolne Koło Caritas naszego gimnazjum zostało współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Uczniowie mogli poznać organizację tego typu widowiska „od kuchni”, by następnie wziąć udział w samym biegu. W piątkowy poranek uczniowie klasy IIIB wraz z przedstawicielami IIC zgromadzili się w Gospodarstwie Szkółkarskim Nadleśnictwa Suwałki. Okazali swą pomoc, odebrali pakiety startowe, a następnie wybiegli starając się odnaleźć jak największą liczbę punktów kontrolnych. Wszyscy finiszujący otrzymali pamiątkowe medale oraz książkę przedstawiającą zdarzenia sprzed siedemdziesięciu trzech lat.

Ostatecznie okazało się, że w kategorii wiekowej 13 – 16 lat na podium znalazło się aż dwóch uczniów naszej szkoły. Na miejscu pierwszym uplasował się Cezary Pendras z klasy IIC, drugie miejsce zajęła zaś Zuzanna Sowulewska z IIIB. Klasa IIIB mimo małej liczby uczestników znalazła się bardzo wysoko w rankingu ogólnym klas szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Wszyscy uczestnicy spędzili bardzo miło czas i na pewno szybko o tym nie zapomną. Usatysfakcjonowane było również nasze Szkolne Koło Caritas, które po raz kolejny pokazało swą uniwersalność oraz umiejętność organizowania akcji cieszących się ogromnym sukcesem.

Tagi: , , ,
Skip to content