ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Klasowy konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej

Nasza szkoła z dumą kultywuje pamięć swojej patronki, Marii Konopnickiej, której twórczość jest źródłem inspiracji dla kolejnych młodych pokoleń. Konkurs recytatorski poezji tej wybitnej poetki to wydarzenie, które pozwala uczniom nie tylko zgłębiać literackie dziedzictwo, ale również pielęgnować wartości bliskie sercu Konopnickiej, takie jak miłość do ojczyzny i poszanowanie dla języka polskiego.

Nasi najmłodsi uczniowie podjęli wyzwanie i przystąpili do konkursu recytatorskiego, prezentując utwory Marii Konopnickiej z pasją i zaangażowaniem. Wysoki poziom wykonania uczestników sprawił, że wyłonienie reprezentantów klasy na etap miejski stało się zadaniem niezwykle trudnym.

Po intensywnej dyskusji, jury zdecydowało wytypować Laurę Wójtowicz i Michała Anuszkiewicza do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, przyznając im ex aequo pierwsze miejsce. Pozostali uczniowie, którzy również wykazali się znakomitą interpretacją, zajęli drugie miejsce.

Konkurs był nie tylko okazją do wykazania się talentem recytatorskim, ale również momentem, w którym cała społeczność szkolna mogła wspólnie świętować i oddać hołd Marii Konopnickiej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, co stanowi potwierdzenie ich wysiłku i zaangażowania w kultywowanie pamięci o patronce szkoły.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce literackiej i artystycznej.

Tagi: , , , , , ,
Skip to content