ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Nowy rok szkolny 2018/2019 oficjalnie rozpoczęty

Początek nowego roku szkolnego był wyjątkowy z wielu powodów. Ciesząc się ze spotkania po dwóch miesiącach wakacji, mogliśmy wreszcie się spotkać i nacieszyć się swoją obecnością. Rozpoczęliśmy od pięknej liturgii w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawujący Mszę św., ks. Proboszcz Jarema Sykulski, wielokrotnie podkreślał, że warto Panu Bogu powierzyć nadchodzący czas. Zauważył również, że liczne sukcesy i dokonania w ubiegłych latach szkolnych, są teraz wyzwaniem dla obecnych uczniów.

Dalszą część inauguracji rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska. Powitała ciepło wszystkich przybyłych, znajdując dla każdego miłe słowa. Cieszyła się z licznego przybycia znakomitych gości, rodziców, bliskich uczniów, absolwentów i przyjaciół. Ona również postawiła wyraźne cele i zachęciła do ich realizacji. Nie zapomniała o tragicznej rocznicy wybuchu II wojny światowej. My, spadkobiercy uczestników tamtych wydarzeń, musimy znać wartość patriotyzmu.

Szczególnie ciepłym momentem było powitanie nowych uczniów, którzy dopiero przekroczyli mury naszej szkoły. Nasi najmłodsi otrzymali z rąk Pani Dyrekktor legitymacje szkolne.

Z pewnością inauguracja roku szkolnego 2018/2019 na długo pozostanie w naszej pamięci, jak też będzie wskazówką na kolejne miesiące.

Tagi: ,
Skip to content