ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty!

Naszą inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawujący liturgię, ks. Jarema Sykulski, przedstawił na początku nowego nauczyciela religii. Podczas Mszy św. wielokrotnie wspominał o naszej szkole, jako miejscu kształtowania całego człowieka. Nawiązując do czytań mszalnych zachęcał do proszenia o Ducha Bożego, który „oświeci serca i umysły”. Przypomniał również rolę darów Ducha Świętego. Młodzież przygotowała czytania i śpiew psalmu. Nie zabrakło scholi muzycznej ani licznej Liturgicznej Służby Ołtarza. Nasi ministranci zadbali o każdy szczegół.
Po zakończonej Mszy św., Pani Dyrektor, we właściwy sobie serdeczny sposób, powitała przybyłych. Przypomniała, że znajdujemy się w szczególnym momencie obostrzeń sanitarnych. Znalazła ciepłe słowa zarówno dla uczniów kontynuujących naukę, jak i tych, którzy dopiero przekraczają szkolne progi. Zachęciła do rozwijania swoich pasji, podejmowania nowych wyzwań oraz wykorzystań możliwości, jakie daje szkoła. Z ogromną serdecznością życzyła powodzenia i wielu sukcesów. Swoje słowa kierowała do uczniów, ich rodziców i bliskich, rady pedagogicznej oraz absolwentów.
Następnie odbyły się pierwsze lekcje – tym razem z wychowawcami. Była więc ogromna radość ze wspólnego spotkania po kilku miesiącach przerwy i zdalnego nauczania. Nowi uczniowie natomiast mieli okazję bliżej poznać swoją klasę oraz wychowawcę.

Tagi: , , , ,
Skip to content