ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Rozpoczął się nowy rok szkolny

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Naszej modlitwie towarzyszył piękny śpiew, przygoowany przez scholę liturgiczną, w której zadebiutowały dziewczęta z klasy szóstej. Bogaty repertuar i doskonałe wykonanie zwracały uwagę zebranych. Sprawujący liturgię, Ks. Marcin Mackiewicz, nawiązując do słów odczytanej Ewangelii, podkreślał wagę dobrego początku. Nie zawsze potrafimy sobie sami poradzić, ale jeśli nasze siły wesprze swoją mocą Duch Święty, żadne wyzwanie nie będzie trudne. Jak zwykle młodzież przygotowała czytania mszalne, modlitwę powszechną oraz procesję z darami. Również Liturgiczna Służba Ołtarza spisała się bardzo dobrze, chociaż dla niektórych ministrantów był to prawdziwy debiut.

Naszą inaugurację swoją liczną obecnością zaszczycili przede wszystkim rodzice uczniów. Ale nie zabrakło także absolewntów, którzy chętnie powracają w stare mury. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego oraz hymnu szkoły (Roty). Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska w bardzo cieplych słowach i uśmiechem witała wszystkich przybylych. Nie zapomniała o nikim, ale w sposób szczególny zwróciła się do nowych uczniów, życząc, by jak najszybciej odnaleźli w nowej szkole swoje miejsce. Obecny rok szkolny jest w pewien sposób szczególny – oto bowiem zakończyła się historia Gimnazjum im. Marii Konopnickiej, a szkoła należy już całkowicie do uczniów Szkoły Podstawowej. W tej chwili uczą się tutaj uczniowie wszystkich klas drugiego etapu edukacyjnego. Pani Dyrektor nie zapomniała także o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypomniała, jak wielką wartością jest pokój i jak wielką ceną został on okupiony. Wydarzenia z 1939 r. to nie tylko tragedia, o której winniśmy zawsze pamiętać, ale przede wszystkim do wyzwanie dla współczesnych.

Na zakończenie tej części uroczystości uczniowie nowych klas otrzymali z rąk Pani Dyrektor legitymacje szkolne. Następnie odbyły się pierwsze lekcje – spotkania z wychowawcami. Była to okazja dla starszych klas do sprawdzenia, co się w szkole zmieniło przez wakacje, a dla pozostałych pierwsze spotkanie z nową szkołą.

Tagi: , ,
Skip to content