ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Taki dzień, jak ten pozostanie na długo w pamięci. Po dwóch miesiącach wakacji, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dla jednych to był kolejny rok nauki w naszej szkole. Dla innych – długo wyczekiwany – moment przekroczenia progu nowej szkoły. Uśmiech na twarzy i ogromna życzliwość przekonały każdego, że będą to dobre miesiące i z pewnością uda się nam zrealizować wszystkie zamierzenia.
Uroczystą inaugurację, która odbyła się jak zwykle 1 września, rozpoczęliśmy wspólnotową Mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem pocztu sztandarowego. Kolejna część odbyła się na auli. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska, a po niej zaproszeni goście.
Szczególnie miłą niespodziankę była wizyta dwóch przedstawicieli Wojska Polskiego wydelegowanych w celu oficjalnego odczytania listu Ministra Obrony Narodowej – Pana Mariusza Błaszczaka. Dowiedzieliśmy się z tego dokumentu, że nasza szkoła – jako jedyna szkoła podstawowa w mieście – została zakwalifikowana do udziału w projekcie edukacyjnym Centrum Operacyjnego MON oraz Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej pn. „Kalendarz z mundurem”. Dzięki temu nasi uczniowie będą mieli okazję spotkań z polskimi żołnierzami podczas lekcji dotyczących świąt państwowych i wojskowych oznaczonych w specjalnie przygotowanym wojskowym kalendarzu.
Pięknym i wzruszającym momentem rozpoczęcia roku szkolnego było również wręczenie nowym uczniom naszej szkoły legitymacji. Po zamknięciu oficjalnej części odbyły się pierwsze powakacyjne spotkania uczniów poszczególnych klas z wychowawcami.

Tagi: , , ,
Skip to content