ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Nasze uroczystości rozpoczęły się od udziału we Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawujący liturgię, Ks. Jarema Sykulski, zachęcał do pójścia śladami uczniów, którzy wytyczyli wysoki poziom. Warto jednak, na samym początku, zrobić wszystko, by osiągnąć sukces.

Kolejną częścią uroczystości było wspólne spotkanie, które rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego i hymnu szkoły. Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska powitała wszystkich w nowym roku, znajdując dla każdego ciepłe słowo otuchy i zachęty do podejmowania nowych wyzwań. Nie zapomniała o tragicznym wrześniu 1939 r., przypominając, jak wiele jesteśmy winni naszym przodkom.

Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili znakomici goście. Podlaski Kurator Oświaty Pani Jadwiga Szczypiń pogratulowała szkole wspaniałych uczniów. Przypomniała również najważniejsze priorytety, jakie stoją przed szkołą w okresie zmian.

Słowa pozdrowień od Prezydenta Miasta Suwałk, Pana Czesława Renkiewicza, przekazała zebranym Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Alicja Jacewicz. Ona również dostrzegła niezwykle wysokie osiągnięcia szkoły, podkreślając, że także i obecni uczniowie powinni podejmowac kolejne wyzwania.

To właśnie z rąk dostojnych gości szkolne legitymacje otrzymali uczniowie rozpoczynający naukę w szkole. Po tak obfitym w przeżycia powitaniu uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze spotkania z wychowawcami.

Tagi: ,
Skip to content