ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Spotkanie z autorką wielu książek – Panią Grażyną Serafin

Z jej książkami spotkał się każdy suwalczanin. Ale oprócz pisania książek dla dzieci, jest również dziennikarką, pasjonatką historii i osobą o wielu zaskakujących zainteresowaniach. Naszą szkołę, w dniu 15 listopada 2019 r., odwiedziła Pani Grażyna Serafin.
Zanim jednak oddaliśmy naszemu gościowi głos, specjalnie dla niej przygotowałiśmy dwie krótkie bajeczki. Młodzi aktorzy przybliżyli zarówno twórczość Pani G. Serafin, jak też zaprezentowali jej najważniejsze utwory.
I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment. Pani Grażyna Serafin bardzo szybko porwała nas swoimi opowieściami w tajemniczy świat napisanych przez nią książek. Z ogromną ciekawością słuchaliśmy m.in. historii powstania jej najnowszej książki. Okazało się, że książka „Dziesięć/sto/trzysta” jest niezwykłą opowieścią o 10 wybitnych suwalczanach – w setną rocznicę odzyskania niepodległości i 300 – rocznicę powstania naszego miasta.
Pisarce bardzo szybko udało się nawiązać kontakt ze słuchaczami i to oni wybierali bohaterów, o których nam opowiadała. A zna ich doskonale. Przybyliżyła bardzo wiele szczegółów i anegdot, ujmując przy tym ogromną sympatią. Mogliśmy więc poznać kilku bohaterów – Witolda Urbanowicza, Aleksandrę Piłsudską, Leszka Aleksandra Moczulskiego oraz Natana Adelsona. Autorka często odwoływała się do wiedzy posiadanej przez uczniów i trzeba przyznać, że również często i nam udawało się umieć odpowiedzieć na trudne pytania. Jedno jest pewne – te niezwykłe historie pozostaną z nami na długo, a liczne ciekawostki sprawiły, że bardzo polubiliśmy osoby z jej najnowszej książki. Trzeba przyznać, że Pani Grażyna Serafin o opisywanych suwalczanach wie chyba wszystko!
Nasz znakomity gość zgodził się również zrobić z nami pamiątkowe zdjęcie i chętnie rozdawał autografy. Teraz wiemy, że warto czytać!

Tagi: , , , , , , ,
Skip to content