ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Święto Szkoły

Święto Patrona Szkoły jest dla wszystkich naszych uczniów wyjątkową uroczystością, podczas której dokonują się najważniejsze wydarzenia w życiu ucznia.  To właśnie wtedy do społeczności szkolnej zostają włączeni nowi uczniowie. 8 października 2019 r. ślubowanie złożyli uczniowie klasy czwartej oraz siódmej.

Nasze tegoroczne Święto Szkoły rozpoczęliśmy – zgodnie z tradycją – od uroczystości przed tablicą pamiątkową w holu szkoły. Tak oddaliśmy hołd Marii Konopnickiej, w rocznicę jej śmierci, składając tam m.in. kwiaty.

Wspólnotowa Msza św., w której uczestniczyliśmy w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawował, Bogu dziękowaliśmy za miniony rok szkolny, prosząc o błogosławieństwo na kolejny. Jak zwykle liturgię i oprawę muzyczną przygtowała sama młodzież. Dzięki słowom Ks. Marcina Mackiewicza, celebrującego  tę piękną liturgię, mogliśmy lepiej zrozumieć nie tylko poszczególne czytania, ale i istotę świętowanego dnia.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, zebranych na auli powitała Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska. Z ciepłem i serdecznością zwróciła się do przybyłych, uczniów i ich Rodziców, Rady Pedagogicznej, absolwentów i gości.

Z prawdziwą dumą wysłuchaliśmy najważniejszych osiągnięć i dokonań naszych uczniów w minionym roku szkolnym. Było to z pewnością wyróżnienie dla tych, którzy ich dokonali i zarazem wskazówką i motywacją dla pozostałych.

Naszą radość dzielili zaproszeni goście. Głos zabrały m.in. Pani Bożena Obuchowska (Dyrektor Delegatury w Suwałkach) oraz Pani Alicja Jacewicz (Naczelnik Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach). W bardzo miłych słowach gratulowały szkole tak znakomitych wyników i życzyły równocześnie kolejnych osiągnięć.

Z ogromnym wzruszeniem wysłuchaliśmy ślubowania naszych nowych uczniów z klasy czwartej i siódmej. To od tej pory zostali w pelni włączeni do naszej szkolnej współnoty.

Na zakończenie mogliśmy obejrzeć znakomicie przygotowaną część artystyczną. W role aktorów wcielili się oczywiście uczniowie.

 

Tagi: , , , ,
Skip to content