ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Święto Szkoły

Szczególnie ważnym wydarzeniem w życiu ucznia naszej szkoły jest Dzień Patrona. To właśnie wtedy obchodzimy również Święto Szkoły, podczas którego do społeczności szkolnej zostają włączeni nowi uczniowie. W 113. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej spotkaliśmy się najpierw na uroczystej Mszy św., by następnie pod tablicą pamiątkową w holu szkoły złożyć okolicznościowe wiązanki.
Część oficjalną uroczystości rozpoczęła Pani Dyrektor, która przybliżyła zebranym najważniejsze dokonania za rok ubiegły. Ponownie możemy poszczycić się doskonale zdanymi egzaminami, a nasi absolwenci znów zwyciężyli w rankingu suwalskich szkół podstawowych. Na koncie naszych uczniów znalazły się również inne sukcesy: zwycięstwa w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, jak i innych ogólnopolskich olimpiadach i konkursach. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu, nie tylko pogratulowała uczniom i ich rodzicom, ale też wskazała ich jako wzór do naśladowania również i w tym roku szkolnym.
Nie byłoby Święta Szkoły bez uroczystego ślubowania nowych klas oraz pasowania na uczniów pierwszoklasistów. Nie zabrakło także części artystycznej w wykonaniu klasy pierwszej i czwartej, który nagrodzono gromkimi oklaskami.

Cieszymy się, że o naszej uroczystości poinformowało lokalne Radio 5: https://radio5.com.pl/2023/10/uczcili-pamiec-patronki/

 

Tagi: , , , , , ,
Skip to content