ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Szkolna wigilia

Na taki dzień czeka się cały rok. 20 grudnia 2016 r. odbyła się nasza szkolna wigilia. W podniosłych nastrojach spotkaliśmy się najpierw na uroczystej liturgii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawujący liturgię Ks. Proboszcz Jarema Sykulski zwrócił naszą uwagę na prawdziwy sens adwentowego oczekiwania, a potem świątecznej radości z narodzin Dzieciątka. Młodzież przygotowała oprawę liturgiczną, czytania, śpiewy, procesję z darami.

Ogromnym przeżyciem było również niezwykłe widowisko, które miał miejsce już po Mszy św. Jasełka w wykonaniu uczniów klas pierwszych, pod kierunkiem Pani Prof. Mirosławy Krymskiej, Małgorzaty Letkiewicz, Urszuli Dec, nie tylko pokazały wielkie umiejętności sceniczne najmłodszych uczniów, ale były też okazją do osobistych refleksji.

W kolejnej części uroczystości wysłuchaliśmy ewangelicznej opowieści o narodzinach Jezusa w wykonaniu ks. Jaremy Sykulskiego. Po modlitwie powszechnej i zapaleniu świec przez przedstawicieli poszczególnych klas, wszyscy jako wspólnota, połamaliśmy się opłatkiem. Było mnóstwo serdeczności, ale i wzruszeń.

Wspólnym rozmowom i wzajemnej integracji sprzyjało także spotkanie przy wigilijnym stole.

  

Skip to content