ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Szkolne Koło Caritas na medal!

Szkolne Koło Caritas naszego gimnazjum chyba niczym już nas nie zaskoczy. Niedawno jego przedstawiciele mogli sprawdzić się w konkurencjach sportowych!

Dnia 6 czerwca Kinga Burnejko, Olga Gryszkiewicz, Agata Korsak oraz Iga Gabrukiewicz odwiedziły teren Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach. Odbyły się tam zawody sportowe dla wolontariuszy z 3 powiatów: augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego. Uczestniczyło w nich blisko 100 młodych mieszkańców Podlasia.

Dla dziewcząt z naszej szkoły najważniejszy był wspólnie spędzony czas, podczas którego miały możliwość, aby lepiej się poznać. W konkurencjach sportowych niezbędna jest współpraca wszystkich członków zespołu. Tutaj rownież tak było. Dziewczyny dały z siebie wszystko, jednocześnie nieustannie siebie wspierając. Ostatecznie, udało się im wywalczyć 3. miejsce!

Warto dodać, iż to przedsięwzięcie zostało poprzedzone warsztatami, podczas których uczennice naszej szkoły opracowały logo zawodów. Spośród wielu prac, to właśnie ich projekt został doceniony. Umieszczono go na medalach, torbach oraz koszulkach, które otrzymali uczestnicy zawodów. 

Dziewczęta zakończyły ten pracowity dla Szkolnego Koła Caritas rok z uśmiechem na twarzy i medalem na szyi. Przydałoby się im jeszcze jedno odznaczenie – za zaangażowanie i okazane serce w trakcie organizacji akcji, które pomogły wielu osobom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku – choć w trochę zmienionym składzie – nasi wolontariusze jeszcze nie raz zaskoczą was swoją energią i zwariowanymi pomysłami.

 
 
Tagi: , ,
Skip to content