ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Szkolne obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły

Kiedy w ubiegłym roku kalendarzowym, w październiku 2019 r., organizowaliśmy obchody wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową oraz 40. rocznicę jego pierwszej pielgrzymki do Polski, nikt nie przypuszczał, że nasze kolejne zamierzenia pokrzyżuje pandemia koronawirusa. Planowaliśmy, o czym szeroko informowaliśmy, cykl imprez związanych z ustaniowieniem przez Sejm RP roku 2020 – Rokiem Jana Pawła II.
Tegoroczne wydarzenia związane z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły rozpoczęliśmy – mimo wspomnianej pandemii – już w kwietniu. Duchowo łączyliśmy się w modlitwie z wszystkimi Polakami, wspominaliśmy również Ojca świętego podczas naszej wspólnotowej Mszy św.
Wśród naszych, można powiedzieć, że zdalnych, obchodów znalazły się m.in. tworzenie kartek urodzinowych w ramach akcji STOkrotnie, zapalenie w domu o godz. 21.37 światełka wdzięczności. Na lekcjach religii online mieliśmy okazję rozmawiać o naszym wybitnym Rodaku. Obejrzeliśmy również wspólnie fragmenty jego bogatej biografii. Wielu z nas uczestniczyło w akcji rozsyłania swoich ulubionych cytatów Jana Pawła II poprzez sms. Inni ustawili sobie papieskie zdjęcie jako tapetę na telefonie. Ciągle przed nami akcja gromadzenia wspomnień naszych rodziców, dziadków, nauczycieli. Zapytaliśmy ich o to, co pamiętają z tamtych lat, czy mieli okazję spotkać okazję Papieża lub uczestniczyć w jego pielgrzymce do Ojczyzny. Wiemy już, że wiele osób odpowiedziało pozytywnie na nasz apel i nasze szkolne muzeum wspomnień wzbogaci się o tak szczególne świadectwa. Ogłosiliśmy wreszczie szkolny turniej wiedzy o pontyfikacie Jana Pawła II.
„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” – te szczególne słowa Papieża stały się inspiracją dla organizatorów naszych szkolnych obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Cała nasza szkolna społeczność zachowuje we wdzięcznej pamięci duchowy testament Jana Pawła II i z pewnością zrobimy wszystko, aby Rok Jana Pawła II nie skończył się tylko na inicjatywach podejmowanych w maju, ale będzie trwał przez wiele miesięcy. Mamy nadzieję, że uroczystego podsumowania będziemy mogli dokonać już w szkole.

Tagi: , , , , , , , , ,