ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Szkolne obchody 233. rocznicy Konstytucji 3 Maja

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z wielkim patriotyzmem i szacunkiem uczciła 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przypominając o jej doniosłości dla historii Polski. W dniu pełnym refleksji i dumy narodowej, uczniowie i nauczyciele zgromadzili się, by wspólnie oddać hołd jednemu z najważniejszych dokumentów w dziejach kraju.

Uroczystości rozpoczęły się od oficjalnego apelu, gdzie przy dźwiękach pocztu sztandarowego, z głębi serc wybrzmiał hymn państwowy i hymn szkoły. Następnie, w części artystycznej, klasa piąta zaprezentowała spektakl “Święta miłości kochanej ojczyzny…”, który przeniósł widzów w czasie, ukazując kulisy majowych dni, które miały miejsce ponad dwieście lat temu. Spektakl wzbogacony został o prezentację multimedialną, przedstawiającą kluczowe informacje o Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawie zasadniczej.

Uwagę przykuwały również piękne dekoracje okolicznościowe, które stanowiły doskonałe tło dla tego historycznego wydarzenia. Wszystko to sprawiło, że obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja stały się nie tylko lekcją historii, ale i wzruszającym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej.

7

Tagi: , , , , , ,
Skip to content