ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Szkolny konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

Boże Narodzenie to czas, kiedy w wielu domach i kościołach pojawiają się szopki bożonarodzeniowe. Te niewielkie przedstawienia sceny narodzin Jezusa są nie tylko elementem tradycji i dekoracji, ale także symbolem wiary i radości. Również w naszej szkole postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zorganizować własny konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Uczniowie z różnych klas wykazali się kreatywnością i talentem, tworząc oryginalne i piękne prace z różnych materiałów. Na wystawie można było podziwiać szopki z papieru, klocków, drewna, szyszek, plasteliny i innych. Każda z nich przedstawiała scenę narodzin Jezusa w Betlejem, a także inne elementy związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Konkurs miał na celu nie tylko rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych uczniów, ale także kształtowanie wrażliwości na piękno i wartości chrześcijańskie. Wszystkie szopki były oceniane przez komisję konkursową, która wybrała zwycięzców w kategoriach: klas I-III oraz klas IV-VI. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki, a także uznanie i podziw ze strony kolegów i nauczycieli.

Organizatorką konkursu była Pani Monika Czekała. Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska, która podsumowała konkurs, podkreśliła, że był on doskonałym sposobem na pokazanie uczniom, że sztuka może być nie tylko zabawą, ale także formą modlitwy i wyrazem wiary. Dodała, że jest bardzo zadowolona z efektów pracy uczniów i podziękowała im za zaangażowanie i pomysłowość.

Wystawa szopek bożonarodzeniowych, zorganizowana na szkolnym holu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każda szopka byla wyjątkowa, dlatego wszyscy podziwiali kreatywność i talent uczniów, którzy stworzyli piękne prace.

Klasy I – III

I miejsce: Laura Wójtowicz kl. 1

Wojciech Romanowski i Jan Cyran kl. 2

II miejsce: Karolina Leśniewska kl.1

Julia Bartosiewicz kl.1

III miejsce: Natalia Konarzewska kl. 1

Zofia Palecka kl. 2

Faustyna Sochoń kl. 3

Wyróżnienie: Franciszek Więcko kl. 1

Róża Więcko kl. 2

Róża Jabłońska kl. 3

Klasy IV – VI

I miejsce: Małgorzata Radzewicz kl. 4

II miejsce: Jakub Leśniewski kl. 6

Wyróżnienie: Klasa 5

Tagi: , , , , , , ,
Skip to content