ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Te uroczystości będziemy na zawsze pamiętać. Uczniowie naszej szkoły – wraz z pocztem sztandarowym z Panią Dyrektor Jadwigą Orłowską na czele – wzięli udział w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Oficjalne obchodz, organizowane przez suwalski samorząd, rozpoczęły się 11 listopada 2018 r. od uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Jerzego Mazura (Ordynariusza Diecezji Ełckiej). Kolejnym elementem obchodów były uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, w których uczestniczyły m.in. władze Miasta, przedstawiciele administracji rządowej, służb mundurowych czy też duchowieństwo.
Delegacja naszej szkoły z Panią Dyrektor złożyła piękną wiązankę w narodowych barwach pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. O godz. 12.00 – wraz z całą Polską – odśpiewaliśmy narodowy hymn (w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”).
Uczestniczyliśmy również w wielu innych przedsięwzięciach organizowanych tego dnia z okazji tego ważnego święta m.in. w Festynie Niepodległościowym „Urodziny Niepodległej”.

Tagi: , ,
Skip to content