ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Uczestniczymy w Szlachetnej Paczce

Cuda się zdarzają! Aby najpiękniejsze święta w roku mogły być rzeczywiście cudowne, potrzebni są ludzie o wspaniałych sercach.

Młodzież naszej szkoły wzięła po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. W dniu 11 grudnia 2021 r. przedstawicielki SPMK przekazały przygotowaną, dzięki pomocy wszystkich uczniów naszej szkoły, a zapakowaną dzień wcześniej przez uczennice kl. 8 a Szlachetną Paczkę. W jej skład weszła zakupiona za fundusze zebrane podczas grudniowego kiermaszu lodówka, materac, nowe poduszka i kołdra z pościelą oraz artykuły żywnościowe i chemiczne przyniesione przez chętnych uczniów. Paczka w weekend trafiła do Pani Edyty, której pomogliśmy. Był to dla niej promyczek nadziei i wspaniały prezent na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze przekazujący naszą paczkę donieśli, że staruszka była ogromnie wdzięczna i wzruszona. Nasza szkoła za udział w przygotowaniu paczki otrzymała od organizatorów akcji specjalne podziękowanie.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc, a szczególnie Natalii Wasilewskiej, Rozalii Andruszkiewicz, Lilianie Wierzchowskiej oraz Kornelii Pigiel z kl. 8 a, my również serdecznie dziękujemy! To wszystko nie byłoby możliwe także bez pomocy i zaangażowania uczniów oraz rodziców wszystkich klas, za co równie gorąco dziękujemy.

Tagi: , , , ,
Skip to content