ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Uczniowie projektują i drukująw ramach programu Laboratoria Przyszłości

W naszej szkole od kilku miesięcy uczniowie mają możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Program ten jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Centrum GovTech, a jego celem jest rozwijanie kompetencji przyszłości z kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

W okresie przedświątecznym nasi uczniowie mogli wykorzystać te urządzenia do projektowania i drukowania m.in. choinek. Uczniowie używali do tego celu programów graficznych, drukarek 3D, mikrokontrolerów i innych narzędzi.

Projektowanie i drukowanie było nie tylko zabawą, ale także nauką. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, umiejętnością współpracy, rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Ponadto mogli poznać podstawy programowania, elektroniki, geometrii i fizyki. Wszyscy zgodnie podkreślają, że takie aktywności rozwijają pasję do nauki i technologii, a także przygotowują do wyzwań XXI wieku.

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie, byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy i chętnie podzielili się swoimi doświadczeniami z innymi.

21

 

Tagi: , , , , , , ,
Skip to content