ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Wigilijna niespodzianka – jasełka w wykonaniu naszych uczniów

Czas Bożego Narodzenia to czas cudów, w którym wspominamy narodziny Zbawiciela świata. To także czas, kiedy serca biją szybciej, częściej się do siebie uśmiechamy i chcemy wszystkich obdarować tym, co mamy najlepsze. W tym wyjątkowym okresie nie może zabraknąć szczególnego elementu naszej polskiej tradycji – jasełek. Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach. Poruszające widowisko, w którego realizację zaangażowali się uczniowie całej szkoły, nauczyciele i nasi przyjaciele, pod kierunkiem P. Mirosławy Krymskiej oraz P. Urszuli Dec, przemawiało do wszystkich bogactwem treści, pięknem strojów i doskonałą grą aktorską młodych wykonawców. Na chwilę przenieśliśmy w świat polskich misteriów bożonarodzeniowych i przypomnieliśmy sobie najważniejsze momenty związane z narodzeniem Bożej Dzieciny.

Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska życzyła wszystkim, by moc Bożego błogosławieństwa przemieniała każde serce, byśmy potrafili doświadczyć cudów płynących z betlejemskiej szopki, a gwiazda wskazywała nam właściwą drogę. Nie zabrakło również pięknych kolęd i pastorałek, w śpiew których włączała się cała społeczność szkolna oraz licznie przybyli znakomici goście.

Cieszymy się, że naszą uroczystość dostrzegło również nasze lokalne Radio 5. Na jego oficjalnym portalu możemy znaleźć nie tylko ciekawą relację, wywiady, ale i bogatą dokumentację fotograficzną: https://radio5.com.pl/2023/12/jaselka-spmk-w-szkole-muzycznej/

Tagi: , , , , , , ,
Skip to content