ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Wyjątkowo utalentowani matematycy

Kangur Matematyczny jest to międzynarodowy prestiżowy konkurs matematyczny adresowany m.in. do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Narodził się w ubiegłym wieku w Australii, a obecnie przeprowadzany jest m.in. pod patronatem Rady Europy. Uczestniczą w nim dzieci i młodzież z 30 krajów świata. Dlatego też wyniki osiągane w tym konkursie są wyjątkowo wysoko cenione. Z ogromną radością informujemy, że Gabriela Wasilewska, uczennica klasy ósmej, uzyskała najwyższy możliwy wynik. W nagrodę wyjedzie na obóz naukowy do Niemiec!

W tej samej kategorii „Kadet” (klasa 8 szkoły podstawej) Mateusz Kowalczuk uzyskał wynik „bardzo dobry”, a Aleksandra Sobolewska i Kornel Lenczewski – wynik „wyróżniony”.

W kategorii „Maluch” (klasa 4 szkoły podstawowej) wynik „bardzo dobry” uzyskał Marcin Mikulski, natomiast Gabriela Sienkiewicz – wynik „wyróżniony”. W kategorii „Beniamin” (klasa 5 szkoły podstawowej) Natalii Wasilewskiej zabrakło zaledwie 0,25 pkt. Do wyniku „wyróżniony”. Dobrymi wynikami mogą pochwalić się również gimnazjaliści. W kategorii „Junior” (klasa III gimnazjum) Cezary Pendras, Michał Puza oraz Piotr Barszczewski uzyskali wynik „wyróżniony”. Na uwagę zasługują również wyniki m.in. Katarzyny Dyczewskiej, Kingi Wołągiewicz, Igora Przybylaka, Karoliny Budrewicz, Krzysztofa Renowickiego czy też Zofii Szulc.

Tagi: , ,
Skip to content