ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019

Zakończył się rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska nazwała go „historycznym”. Podczas uroczystego zakończenia roku przypomniała krótko historię GMK i przypomniała, że obecnie jego tradycję będzie kontynuować Szkoła Podstawowa. Była to również okazja do wielu podsumowań oraz wyróżnień. To dzięki ciężkiemu wysiłkowi nas wszystkich ponownie szkole udało się znaleźć wśród najlepszych. Uczniowie wielokrotnie sięgali po laury – zarówno w konkursach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych.

W naszym świętowaniu uczestniczyli również nasi goście – Bożena Obuchowska, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty., w imieniu Podlaskiego Kuratora Oświaty – gratulowała tegorocznych wyników i życzyła kolejnych sukcesów. Nie mogło również zabraknąć zaprzyjaźnionego z nami Ks. Proboszcza Jaremy Sykulskiego, który z właściwą sobie życzliwością i humorem, komentował doskonałe wyniki szkoły. Po krótkiej części artystycznej, Pani Dyrektor serdecznie witając przybyłych, dziękowała równocześnie wszystkim. Nie zapomniała o nikim – uczniach, rodzicach, przybyłych gościach… Doceniła wysiłek nauczycieli, którzy otrzymali z jej rąk specjalne podziękowania. Słowa uznania skierowała także do Rady Rodziców, której szczególnie gorąco dziękowała za zaangażowanie.

Po przekazaniu pocztu sztandarowego nastąpiła podniosła ceremonia wpisu do Złotej Księgi. Najpierw uczniowie Szkoły Podstawowej – wpisu dokonało aż 30 osób, potem gimnazjaliści – 46 uczniów. Ale zanim to nastąpiło, na początku Pani Dyrektor przyznała swoją nagrodę – Summa Cum Laude. W tym roku otrzymała ją Gabriela Wasilewska oraz Igor Przybylak.

Nie ulega wątpliwości, że była to uroczystość pełna radości, chociaż przetykana była również smutkiem rozstania i łzami pożegnania.

Absolwenci trzecich klas gimnazjum i klas ósmych, po zakończonej części oficjalnej udali się na swój tradycyjny bal.

Tagi: , , ,
Skip to content