ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Zakończyliśmy rok szkolny

Pracowity rok szkolnych 2017/2018 dobiegł końca. Możemy powiedzieć, że zasłużyliśmy na wakacyjnych odpoczynek.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sprawujący liturgię, ks. Jarema Sykulski, w ciepłych słowach pogratulował kolejnych sukcesów. Zauważył również, że także najmłodsi uczniowie szkoly podstawowej idą w ślady starszych kolegów i mają na swoim koncie ważne dokonania. Młodzież przygotowała uroczystą oprawę: śpiew, czytania, procesję z darami. Nie zabrakło ministrantów. Miłym akcentem były życzenia, które – z okazji jubileuszu 30. rocznicy kapłaństwa ks.Proboszcza J.Sykulskiego – złożyła Dyrekcja, przedstawiciele młodzieży i Rady Rodziców.

W dalszej części zebranych powitała Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska. Przypomniała zebranym, że ich wysiłek zaowocował licznymi sukcesami podczas konkursów przedmiotowych i innych konkursów i olimpiad. Trudno jest przejść na drugi brzeg, zwłaszcza, gdy napotyka się po drodze wiele przeszkód. Nam jednak udało się! Po raz kolejny szkoła znalazła się wśród najlepszych nie tylko w mieście, ale i w regionie.

Bardzo wielu uczniów dostąpiło wyjątkowego zaszczytu wpisu do Złotej Księgi Absolwentów GMK. Ich dokonania zostały uwiecznione nie tylko wpisem, ale także specjalnymi podziękowaniami ze strony Pani Dyrektor.

Jednak wszyscy czekali na ogłoszenie nazwisk osób, które w tym roku otrzymały specjalną Nagrodę Dyrektora GMK „Summa Cum Laude”. Po raz pierwszy w historii tej nagrody, została ona przyznana dwóm wyjątowym uczniom: Kindze Burnejko oraz Władysławowi Sowulowi.

Także inni uczniowie otrzymali specjalne nagrody i wyróżnienia. Nie zapomniano wreszcie i o nauczycielach, którym dziękowano za cały rok szkolny oraz za liczne sukcesy.

Cieszymy się, że w tych wyjątkowych chwilach towarzyszyli nam przybyli goście. Szczególnie widoczni byli nasi rodzice.

Tagi: , ,
Skip to content