ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Szkolna Wigilia

Święta Bożego Narodzenia zawsze są niezwykłe. Ten piękny czas przeżywamy z radością w gronie najbliższych. Również i społeczność naszej szkoły spotkała się na wspólnej wigilii, by dzielić ten szczególny czas.

Naszą szkolną wigilię rozpoczęliśmy od wspólnotowej Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Młodzież przygotowała uroczystą oprawę, śpiewała schola liturgiczna, czytaliśmy czytania. Ks. Proboszcz Jarema Sykulsk, sprawujący Mszę św., wyraził swoją radość, że nie zapominamy w tych szczególnych momentach o Bogu. Podkreślił również, że bardzo ważnym elementem w obrazie szkoły są comiesięczne Msze św.

Następnie spotkaliśmy się na przepięknych Jasełkach, przygotowanych przez młodzież Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, pod kierunkiem Pani Urszuli Dec oraz Pani Mirosławy Krymskiej. W magicznej atmosferze mogliśmy raz jeszcze przeżyć tajemnice wiary. Były więc chwile wzruszenia, ale i uśmiechu. Piękne przedstawienie spowodowało, że oklaskom nie było końca. Zgromadzona publiczność czyli rodzice, bliscy, absolwenci, obecni uczniowie, Rada Pedagogiczna, zgodnie twierdzili, że młodym aktorom zawdzięczają mnóstwo wspaniałaych przeżyć.

Nie mogło wreszcie zabraknąć dzielenia się opłatkiem. Dyrekcja zebranym złożyła serdeczne życzenia, a my łamiąc się białym opłatkiem, czuliśmy radość zbliżających się świąt.

 

Tagi: , , , ,
Skip to content