ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Egzamin ósmoklasisty 2021: znów jesteśmy najlepsi

Piękna letnia pora to nie tylko czas wakacyjnego wypoczynku, ale również i wielu emocji. Ogłoszone właśnie wyniki egzaminu ósmoklasisty, podgrzały i tak gorącą już atmosferę. Nasi tegoroczni ósmoklasiści nie zawiedli: osiągnięte przez nich wyniki to powód do zadowolenia i dumy całej społeczności szkolnej. Z ogromną radością możemy powiedzieć, że napisali egzaminy nie tylko najlepiej w Suwałkach, ale znaleźli się również w ścisłej czołówce województwa i kraju. Wyniki z matematyki i języka angielskiego były lepsze aż o 23 punkty procentowe niż średnia krajowa.

Na ten znakomity sukces  – podkreśla Pani Dyrektor Jadwiga Orłowska – składa się wiele elementów. Z pewnością to owoc ciężkiej codziennej pracy uczniów, ogromnego, często niemal heroicznego wysiłku nauczycieli, którzy musieli kolejny raz odnaleźć się w rzeczywistości zdalnego nauczania oraz – za co trzeba serdecznie podziękować – troski i odpowiedzialności rodziców, którzy ciągle towarzyszyli i wspierali swoje pociechy.

Wyniki egzaminu, tradycyjnie już stawiającego nas wśród najlepszych, zwróciły uwagę lokalnych mediów. Mogliśmy o tym przeczytać m.in. w różnych portalach internetowych.

Suwalki24

Wirtualne Suwałki

Radio5

Radio Białystok

 

Tagi: , , ,
Skip to content