ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021

Każdy rok szkolny jest inny i wyjątkowy, jednak ten był szczególny. Musieliśmy w nim zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, w szczególności z pandemią i koniecznością wielu miesięcy zdalnej nauki. Zakończyliśmy go jednak pomyślnie i mogliśmy wspólnie świętować dzień, w którym zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym, dzwonek.

Tradycyjnie spotkaliśmy się najpierw na wspólnotowej Mszy świętej, którą sprawował nasz Ks. Proboszcz Jarema Sykulski. Młodziez przygotowała śpiewy liturgiczne, czytania oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Kapłan wielokrotnie podkreślał wyjątkowość szkoły, która za najważniejsze uważa kultywowanie wartości chrześcijańskich. Podczas homilii odniósł się do zakończonego wlaśnie roku i przypomniał, ile trudu, wysiłku, a nawet poświęcenia, kosztują nasze sukcesy. Gratulując, zachęcał do wypoczynku, by móc już po wakacjach, znów stanąć do kolejnych wyzwań.

Dalszą część naszych uroczystości rozpoczęliśmy od hymnu państwowego i szczególnie ciepłego wystąpienia Pani Dyrektor Jadwigi Orłowskiej. Dokonała ona syntetycznego podsumowania minionych miesięcy, znajdując wlaściwe słowa zarówno do uczniów, ich rodziców i bliskich oraz nauczycieli. Równiez i w tym roku szkolnym mieliśmy wielokrotnie powody do dumy. Szczególnie wzruszającym momentem był wpis do Złotej Księgi Absolwentów SPMK. W tej podniosłej chwili wyróżnionym uczniom towarzyszyli rodzice, a Pani Dyrektor znajdowała czas na kilka miłych słów oraz wręczenie nagrody. Także i uczniowie pozostałych klas zostali docenieni i nagrodzeni. Nie mogło wreszcie zabraknąć części artystycznej, chwil zadumy i radości.

Z pewnością ten rok szkolnym przejdzie do historii szkoły jako wyjątkowy. Przed nami zasłużone wakacje.

Tagi: , , , ,
Skip to content