ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Martyna Pietraszkiewicz Czytelnikiem Miesiąca Grudnia 2022

Martyna Pietraszkiewicz z kl. 7 została Czytelnikiem Miesiąca! To właśnie ona wypożyczyła i przeczytała najwięcej książek.
W nagrodę otrzymała, oczywiście, kolejną lekturę. Martynie gratulujemy i życzymy utrzymania zaszczytnego tytułu, zachęcając jednocześnie innych uczniów do podjęcia próby dorównania obecnej Mistrzyni!
Przypominamy, że konkurs pn. „Czytelnik Miesiąca” został ogłoszony przez szkolną bibliotekę w listopadzie i będzie trwać do czerwca 2023 r. Każdy, kto w danym miesiącu wypożyczy i przeczyta najwięcej książek, otrzymuje tytuł Czytelnika Miesiąca oraz nagrodę książkową.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecna zdobywczyni tytułu – Martyna Pietraszkiewicz – może pochwalić się w ostatnim czasie nie tylko czytelniczymi osiągnięciami czy zajęciem 5. miejsca w miejskim konkursie recytatorskim, ale także udziałem w projekcie naukowym pn. „Dialog Pokoleń” realizowanym przez Uniwersytet Warszawski. Jej wywiad z babcią, zawierający materiał językowy do badań dialektologicznych, został przyjęty przez badaczy opracowujących i analizujących zasób tekstów tego projektu. Martynie gratulujemy zapału i życzymy dalszych (nie tylko humanistycznych) sukcesów!

Tagi: , , ,
Skip to content