ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Program „Laboratoria Przyszłości”

Nowoczesne technologie są dzisiaj nieodłącznym elementem każdej dobrej szkoły. Dzięki nim można m.in. wzbogacić proces kształcenia, sprawiając przy tym dzieciom wielką frajdą i równocześnie podnosząc ich wyniki osiągane w nauce. Nasza szkoła jest z pewnością taką nowoczesną placówką, przyjazną i w pełni wykorzystującą najnowsze technologie.
Cieszymy się, że możemy poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”. Program ten jest edukacyjną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki przy współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To dzięki niemu do szkoły trafi nowoczesny i atrakcyjny sprzęt, który pozwoli uczniom rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zarówno na lekcjach, jak i zajęciach pozalekcyjnych.
Udział w programie pozwoli naszej szkole zakupić nowoczesne pomoce dydaktyczne na wartość 60 tys. zł. A tym samym z pewnością przełoży się na dalsze kształtowanie i rozwijanie zarówno umiejętności manualnych, technicznych, jak też umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia w zakresie właściwie wszystkich zajęć – począwszy od nauk matematycznych po nauki przyrodnicze.

Skip to content