ul. Kościuszki 47b 16-400 Suwałki

Sekretariat

(87) 565 09 38

Menu

Zespół SPMK laureatem ogólnopolskiego konkursu „Finansoaktywni”

Podatki płacą wszyscy. Nie zawsze jednak posiadają pełną wiedzę o tym, czy są i na co są przeznaczane. Taką wiedzą mogą z pewnością pochwalić się uczestnicy konkursu „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”. Wśród najlepszych zespołów w Polsce znalazł się również zespół ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Laureaci V edycji tego ważnego konkursu (warto tu dodać, że także w ubiegłych latach odnosiliśmy sukcesy w konkursie) – Angelika Kozłowska, Urszula Bagińska, Alexander Wiktor – pod opieką Pana Grzegorza Kalejty – zrealizowali film poświęcony podatkom, w którym wyjaśnili m.in. sens płacenia podatków.

Praca suwalskich uczniów znalazła uznanie w oczach jury i już wkrótce udadzą się oni do Warszawy na uroczystą galę w Ministerstwie Finansów. Oprócz cennych nagród nie zabraknie innych atrakcji jak m.in. wizyta w Pałacu Prezydenckim.

Niedawno naszą szkołę swoją obecnością zaszczyciła Pani Jadwiga Dzietczk – zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Suwałkach. Z jej rąk zwycięska ekipa odebrała zaproszenie na uroczystą galę do Warszawy, która odbędzie się 13 czerwca 2019 r.

Więcej: Ministerstwo Finansów, portal Suwalki 24

Tagi: , , , , ,
Skip to content